Представете си, че живеете в миналото - без интернет, куриерски услуги и пощи.Тогава идва на помощ пощенския гълъб, който да ви донесе вест. И днес стотици в България отглеждат породи гълъби. Всички те твърдят, че човек, грижещ се за птица или животно, става по-добър.
В русенското село Бъзън десетки гълъбари се събраха, за да покажат породи гълъби, които отглеждат и селектират. Някои се похвалиха и с пощенски гълъби, които помнят с години мястото, където са отгледани и се връщат винаги там, откъдето и да ги пуснеш.
Заради любовта към хобито, гълъбарите са готови да платят много пари, но да имат желаната птица.
Ами има и по 500, има и по 1000. Колко евро...800 евро има. Има гълъби, които са летачи, пощенски гълъби, обяснява Съби.
Ако искате да изпитате романтиката на миналото, когато гълъбите са пренасяли вестите между хората, то и вие може да си дресирате крилатата животинка. Определено не е лесно, но си заслужава усилието, твърдят гълъбарите.
Много хора не знаят, че пощенският гълъб не е отживелица. В Китай и днес провеждат обучение на 10 000 пощенски гълъба, които да доставят жизненоважни военни съобщения, в случай че в страната има проблем с комуникационните системи.
Източник: tvevropa.com
Спортни гълъби от цяла България кацнаха във Варна. Повод за събитието бе ...
Отглеждането на спортни гълъби е едно от най-модерните занимания напоследъ ...
Над 20 хиляди души в страната отглеждат гълъби, това твърди Илиян Даменлие ...
За осем харманлийски гълъбовъди, неделя и понеделник бяха най-важните дни з ...
Коментари (0)