Бухарски барабанчик
Произход:
Вероятно произхожда от Персия и от Бухар (територията на днешен Узбекистан и Казахстан ). Около 1872 (може и по-рано) е внесен в Германия.
Общо впечатление:
Компактен, силен, дълбоко поставен гълъб с много богато оперение, с хоризонтална стойка, къдрав овален качул, с изобилна розетка на клюна.
Белези на породата:
Глава: силна, плоска и широка, с много широк, богато оперен и къдрав качул, който на тила преминава в гривообразна структура. Обилно развитата кръгла розаетка покрива челото, темето и клюна до върха му, като отзад розетката минава изцяло по качула. Необходимо е основа за да може животното да има видимост в конкретно положение.
Очи: перлени, при белите и при пъстрите светло-главите са тъмни, предпочитат се перлените.
Клюн: средно дълъг, силен, според цвета на оперението от светъл до тъмен, светло-рогов цвят е предпочитан.
Врат: къс и много дебел.
Гърди: изнесени много навътре, добре закръглени и широки.
Крила: дължината и широчина са в съотношение, върховете докосват върха на опашката и лежат свободно върху нея.
Опашка: широки пера, най-малко толкова дълги колкото маховите пера.
Крака: къси, с ботуши, които преминават към гъсто оперение, перата са насочени на страни.
Оперение: изобилно, дълго, широко, гладко.
Цветове:
Бял, черен, цвят „Андалусия” , червен, жълт, син с или без черни линии, ковано синьо, тигров и пръскан в черно, червено и жълто, с чалма.
Оцветяване и белези:
При едноцветните се препоръчва чисти равномерни и наситени цветове. Цвят Андалузия имат черно-син цвят на главата и врата, гърдите и оперението на корема както и опашката са малко по светли, всяко перо от светлия щит на крилото се появява чрез промяна на структурата на перата в края на опашката, тъмни разливащи се крила. С чалмите имат наситено черно с прошарени бели пера на главата и бели пера по крилото и плешката от 5 до 10. Тигровите имат цветни пера и опашка, а останалото е равномерно бели и цветни пера респективно част от перо. Частите на перата на пръсканите са равномерно разпределени бели и цветни. Опашката, килата и нагръдник са позволени да са бели.
Груби грешки:
Малко , слабо тяло, изправено положение, висока стойка, неправилна розетка, ограничена видимост, малко оперение, висяща гуша, неправилно оперение на краката, липса на оперение, груби грешки на белезите и цветовете.
Оценяване:
Общо впечатление, форма на тялото, положение, структура на главата, оперение на краката, цвят на очите, цветове и белези.
Големина на пръстена: 12
Официално описание по образец на Асоциация на немските развъдници на породисти птици. (BDRG - "Федерацията на германските породи домашни птици.").
Допълнение 2011 година.
Отговорни за съдържанието: Комитет по развъждане и одобрение (Комисия по стандарта на Асоциацията на немските развъдници на породисти птици).
Превод: Д. Димитров, главен администратор на http://pigeons.bg
Първият съвременен опит, да се опишат българските породи гълъби, прави през ...
Първото официално сведение за Николаевските гълъби е работа на професора по ...
Европейски Стандарт Произход Много стара английска раса, според Уилб ...
Европейски Стандарт Произход Северна Африка. В окончателния ...
Коментари (0)